Paketleme (Ambalajlama) Ürünleri

Ambalajlama diğer adıyla paketleme ürünleri bir malın ya da ürünün genellikle müşteriye daha hijyenik ya da daha derli toplu halde sunulması için kullanılan pat pat naylon, streç, bant, klips ve para lastiği gibi ürün türlerinden oluşur.

Bir ürün ne kadar kaliteli olursa olsun etkili bir şekilde sunulmadığı sürece karşı alıcıyı cezbetmez. Etkili bir sunum en az ürünün kalitesi kadar önemli bir durumdur.

Paketleme (Ambalajlama) Ürünleri Nelerdir

Streçler ana başlık altında gıda streci ve palet streç olarak iki gruba ayrılır. Palet streçler imalatı tamamlanan mobilya, beyaz eşya gibi ürünlerin sunumunda, eşya taşınma durumlarında veya her türlü ürünün paketleme sürecinde koruyucu ekipman olarak tercih edilen ürünlerdir. Gıda streçleri ise daha çok lokanta, restoran, cafe gibi yiyecek içecek hizmeti veren kurumlar tarafından kullanılır. Streç ürünlerinde genişlik ve uzunluk kadar mikron değeri de önemlidir. Mikron değeri streçin kalınlığı hakkında bilgi verir.

Bantlar ve bant çeşitleri ise koli bantları, para bantları, ofis bantları, selobant, kumaş dokulu duct bantlar, çift taraflı bantlar, geniş enli seloteyp olarak farklı türlere ayrılmaktadır.

Koli bandı, hemen hemen her iş yerinde veya evlerde sıklıkla gerek duyulan ürünlerden biridir. Taşınma, eşyaları ya da ürünleri paketleme anında elinizin altında olmaması sık karşılaşılan durumlardan bir tanesidir. Bu nedenle çeşitli dükkânları gezerek ihtiyacınızı karşılayabilecek özelliklere sahip olan koli bantlarını aramanız gerekebilir.

Koli bandı çeşitleri olarak hotmelt koli bantları, akrilik koli bantları, solvent koli bantları gibi seçenekler karşımıza çıkar. Bu bantlar içinde baskılı bantlar, elle kopup kopmaması, dayanıklılık gibi farklar mevcuttur. Bununla birlikte tüm koli bandı türlerinin kolileri bantlamak veya bir şeyleri paketlemek amaçlıdır.

Solvent koli bantları, doğadan elde edilen reçinenin solventle inceltilip film üzerine sürülmesiyle imal edilen koli bandı türüdür. Bu bantlar, PVC yüzeyler ve soğuk zincir ürünlerin ambalajlanması için uygun özelliklere sahiptir. Diğerleriyle karşılaştırıldığında, kalınlık ve uzunluk çeşitliliği çok fazla değildir, fiyatları ise akrilik ve hotmelt bantlara göre daha yüksektir.

Akrilik koli bantları, naylon ve plastik yüzeylerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş bir koli bandı türüdür. Hızlı yapışma ve güçlü bir tutuculuk özelliğine sahip olan bu ürünleri elinizle kopartmanız oldukça zordur. Ancak bu bantlar karton yüzeyler için iyi bir seçenek değildir.

Hotmelt koli bantları ise, sıcak eriyik tutkal teknolojisiyle üretilen bantlardır. Bu ürünlerin kalınlıkları 30-50 mikron, enleri 25-100 mm, uzunlukları ise 40-100 metre arasında değişir. 60 derece ısıya kadar dayanıklı olan bu bantları elinizle kolayca kopartabilirsiniz. Yüzeye uygulamak için fazla basınç uygulamanız gerekmez. Hava değişimlerine oldukça duyarlı olan bu ürünler, yüksek ısıya maruz kalmadıkları sürece 3-4 yıllık bir raf ömrüne sahiptir. Hotmelt koli bantları, karton kolilerin yanı sıra naylon ve çeşitli plastik yüzeylerde de kolayca kullanılabilir.

Pat pat naylonlar balonlu naylon olarak da bilinir. Genellikle bir ürünün taşıma sürecinde oluşabilecek sürtünmeden, titreşimden, ısıdan veya kırılma gibi olumsuz durumlardan korumak için kullanılmaktadır. Bu ürünler nakliye ve kargo sektöründe sıklıkla kullanılır. Taşıması yapılacak ürün balonlu ambalaj naylonu ile sarılmışsa da sarsılma veya düşme gibi olumsuz durumlarda nesnelerin dış kısımları balonlar sayesinde zarar görmez. Bu ürünler piyasada 30 gr, 40 gr, 50 gr gibi gramajlarla satılır. Gramaj değeri ürünün 1 metrekarelik ağırlığının ölçüsüdür.

Paketleme (Ambalajlama) Ürünleri Satan Siteler

ambalajtedarikcisi.com paketleme (ambalajlama) ürünlerini toptan veya perakende satan yerlerden biridir. Sizler de pat pat naylon, streç, bant, klips ve para lastiği gibi ürünlerin toptan veya perakende alımı ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen teklif almak için tıklayınız

Öne Çıkan Aramalar

streç fiyatları, gıda streci fiyatları, mobilya streci fiyatları, bant fiyatları, koli bandı fiyatları, ofis bandı fiyatları, kablo klipsleri fiyatları, para lastiği fiyatları, balonlu pat pat naylon fiyatları, streç satan yerler, gıda streci satan yerler, mobilya streci satan yerler, bant satan yerler, koli bandı satan yerler, ofis bandı satan yerler, kablo klipsleri satan yerler, para lastiği satan yerler, balonlu pat pat naylon satan yerler